Amaya O Amaya

INSTALL Ściągnij Amaya

MailListy mailingowe

DocumentationDokumentacja

PeopleOsoby wspierające projekt


TłUMACZENIA ANGIELSKI METODYKA JĘZYKOZNAWSTWO

Dokument ten jest tłumaczeniem, które może zawierać błędy. Zostało ono wykonane przez Angielski z ELTT. .Angielska wersja dokumentu jest dostępna na stronie Amaya - en

Więcej na temat Amaya:

Zobacz inne strony z tłumaczeniami ,


Ściąganie Amaya z repozytorium CVS

CVS pozwala na śledzenie rozwoju Amaya i pomoc w jej rozwoju poprzez tworzenie patchów i nowych opcji.

The following requires that you are familiar with CVS - if not then look at Cyclic's pages on CVS or the excellent information provided by Pascal.Molli.


Wymagania

Miejsce na dysku
Just checking out requires 8 M for libwww and 38M for Amaya. Building will easily double the size, so it's better to have 100M available.
CVS (wersja 1.10 lub późniejsza)
Obecny system wersji
Perl
Nie ma potrzeby do wprowadzania tego języka

Na platformie Unix trzeba posiadać następujące narzędzia GNU aby móc kontynuować. Proszę sprawdzić czy zainstalowane są następujące programy w odpowiedniej wersji:

gcc i GNU make
Automake opiera się na funkcjach dostarczonych przez gcc i GNU make które nie są częścią innych komilatorów i makes. Kiedy kompiluje się bezpośrednio z CVS należy zastosować gcc i gmake.
GNU automake (wersja 1.4 lub póżniejsza)
Automake jest narzędziem do automatyczego generowania Makefile.in's, który jest używany przez autoconf
GNU autoconf (wersja 2.13 lub póżniejsza, but avoid version 2.14)
Narzędzie do automatyczego generowania Makefile's, który jest używany przez make
GNU libtool (wersja 1.2d lub póżniejsza)
Narzędzie do automatycznego generowania wspólnych bibliotek. Jeśli aktualizuje się libtool na nową wersję , należy ponownie uruchomić skrypt konfiguracji, ponieważ niektóre pliki używane przez libtool muszą być ponownie wygenerowane.
Inne materiały
X11 , GTK/GDK 1.2 nagłówki i biblioteki

Redland 0.9.16 lub nowszy - proszę przeczytać poniżej jak go zainstalować.

Wersje Amaya

CVS pozwala na używanie najnowszej wersji Amayi -Nową wersję można aktualizować tak szybko jak nowa funkcja została dodana do repozytorium CVS.

Celem wersji jest stwierdzenie, że wierzymy w to, że kod jest stabilny i posiada dobrze zdefiniowany zbiór funkcji. Dotychczas, przekazywaliśmy pliki dystrybucyjne za każdym razem kiedy wydawaliśmy nową wersję. Nie zmienia się to ale można używać repozytorium CVS dokładnie w ten sam sposób - często o wiele szybciej niż pakiet dystrybucyjny.

Począwszy od wersji 2.1, każda wersja jest oznaczona etykietą w repozytorium CVS, dlatego też jest możliwym ściągnięcie całej wersji przy użyciu opcji CVS -r. Proszę sprawdzić CVS log walker po ostani zbiór etykiet wersji.

Anonimowy CVS Checkout

Aby można było kompilować Amayę potrzebny jest redland, wxWidgets, Mesa i libwww subtrees. Można je otrzymać poprzez ściągnięcie i zainstalowanie w wybranym miejscu najnowszego pliku żródłowego Amayi.

Anonimowy checkout jest dostępem tylko do odczytu, który pozwala na na ściąganie najnowszych edytów i do itegrowania patchów w kodzie podstawowym. Instrukcje działają zarówno z Unix jak i Windows. Kilka uwag:

Zacznij od zalogowania w następujący sposób:

% cvs -d :pserver:[email protected]:/sources/public login

po czym wpisz hasło " anonymous" .

Aby ściągnąć najnowszą wersję z repozytorium CVS, użyj komendy

% cvs -d :pserver:[email protected]:/sources/public -z3 checkout Amaya

Jak sciągnąć najnowsze updaty

Dużą korzyścią używania CVS jest to, że można z łatwością aktualizować kod podstawowy najnowszymi edytami i zmianami przekazanymi do CVS.

Kiedy dokonałeś checked out the amaya tree (nie konkretnej rewizji), możesz ściągnąć updaty przy użyciu komendy cvs update w następujący sposób

% 
% cd Amaya
% cvs -z3 update -dP

Należy użyć "-dP"po to by otrzymać nowe foldery i pliki aktualizacyjne. Nalęzy powtórzyć procedurę instalacji kompilacyjnej .

Ściaganie libwww z CVS

Można użyć repozytorium libww CVS zamiast wersji dostarczonej w pakiecie dystrybucyjnym (amaya-sources). Użyj następującej komendy:

% cvs -d :pserver:[email protected]:/sources/public -z3 checkout -rAmaya libwww

Kiedy używa się repozytorium libwww CVS należy wykonać kilka kroków, które są już wykonane w pakiecie dystrybucyjnym Wykonaj następujące czynności:

  1. Generuj pliki include
  2. Unix (tylko): generuj pliki make
  3. Konfiguruj i kompiluj libwww

1. Generowanie plików Include (Windows)

Zarówno na platformie Windows jak i Unix można generowaćpliki*.h oraz *.def przez uruchomienie skryptu Perl dostarczonego przez Eric Prud'hommeaux. Daje on kilka ostrzeżeń kiedy jest uruchomiony - są one wszystkie OK. Wymaga on najnowszej wersji Perl. Uruchom skrypt w następujący sposób:

% cd libwww
% perl config/winConfigure.pl

Na platformie Windows można teraz przejść do instrukcji jak kompilować Amayę. Na platformie Unix należy wykonać dodatkowe czynności.

2. Generowanie plików Make i Include (Unix tylko )

Generuj pliki make i include w następujący sposób - nie przejmuj się ostrzeżeniami wyświetlanymi przez autoconf:

% cd libwww
% libtoolize -c -f
% perl config/winConfigure.pl
% aclocal; autoheader; automake; autoconf

Teraz należy uruchomić skrypt konfiguracyjny jak to opisano w następnej sekcji na temat instrukcji konfigurowania i kompilowania Amayi. jeśli masz kłopoty z uruchomieniem skryptu, spróbuj następującej komendy:

% make distclean; aclocal; autoheader; automake; autoconf

Konfigurowanie i kompilowanie Amaya

Pamiętaj o subskrypcji do <[email protected]> listy mailingowej (archiwa), gdzie znajdują się najnowsze informacje na temat nowych finkcji, diskusje o problemach i nowe pomysły.

Gratulacje - jesteś teraz gotowy do konfiguracji i kompilacji Amaya:


Irène Vatton
Date: 2007-03-20

Copyright  ©  1994-2007 INRIA and W3C® (MIT, ERCIM, Keio), All Rights Reserved. W3C liability, trademark, document use and software licensing rules apply. Your interactions with this site are in accordance with our public and Member privacy statements.